12.09.2013

Callio & Zamioculcas


Drogie Moje!
Dziękuję Wam serdecznie za wszelkie komentarze i sugestie pod ostatnim postem. Jestem Wam ogromnie wdzięczna. Nie pozostaje mi zatem nic innego jak tylko przygarnąć salonowe drzewko...:)

Dzisiaj, będąc jeszcze na fali zieloności i za namowom mojej córeńki własnej, prywatnej, przedstawiam Wam - fragmentarycznie - jeden z nielicznych kwiatów doniczkowych zamieszkujących pod naszym dachem. Jak zobaczycie, okupowany jest prze innego, czworonogiego mieszkańca...;)
Nie, białe stworzenie nie niszczy, nie brudzi się ziemią, a fe!, nie próbuje zieleniny...
Ono się opala w pobliżu... tudzież wyleguje w półcieniu... Zamiokulkasa...;))


A zamiokulkas nie obraża się wcale, że jest okupowany...;) Ba, nie obraża się nawet, że jest czasem dłużej o suchym liściu. Rośnie i czasem zakwita! Kwiaty ma wprawdzie dość dziwne, może to raczej owoce??
Ale jednak!...:)

Jak pierwszy raz zakwitł, to nie mogłam się nadziwić...;)
Macie zamiokulkasy? Jak Wam rosną?Po wczorajszym deszczowym i pochmurnym dniu, dzisiaj wyjrzało słonko i zapowiada się fajny dzień.
Zabieram się zaraz do pracy nad projektami. Będzie mi się przyjemnie zaglądać przez okno na słoneczne niebo...;)Dobrego dnia i dla Was!
See you soon!5 komentarzy:

 1. Mój zamioculcas rośnie tragicznie :/ To chyba efekt zbyt intensywnego podlewania go jakiś czas temu... Teraz chyba pomału się regeneruje, więc liczę na to, że jeszcze coś z niego będzie ;)
  Pozdrawiam,
  Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. One chyba nie lubią za dużo wody. Ja swojego podlewam raz w tygodniu a jak zapomnę to też nic się nie dzieje...;)
   Pozdrowienia!

   Usuń
 2. Kiedyś miałam dwa wielkie okazy w gigantycznych metalowych donicach,niestety chyba nie było nam razem po drodze,bo wylądowały łyse na śmietniku a donice w piwnicy ;P Teraz mam małego i chyba też się nie dogadujemy,bo ja mu się przyglądam,gadam a on stoi w miejscu jak zaklęty.Jak stał latem na tarasie wypuścił kilka nowych,marnych,malutkich,nowych liści a teraz obraził się i ma w nosie rozrastanie się...Poczekam,dam mu szansę,jak się nie poprawi,podzieli los poprzedników :)
  Ślicznego masz tego białaska :)))))

  OdpowiedzUsuń
 3. ale kochany kociak:))) i fajne to zielone coś:) wygląda świetnie i te pąki! już sobie wyobrażam jak kwitnie... musi być pięknie:)
  buziaki dla Ciebie i dobrego dnia Maddie...
  i cieszę się, że jesteś!

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana pierwszy raz widze jak kwitnie zamioculkas, niesamowite..!:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za komentarz! :)
Thank you very much for your comment! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...